ATB Bio filtrační kroužky Ø 16 x výška 10 mm - 1 litr

Kód: 200006
45 Kč
Skladem

ATB Bio filtrační kroužky Ø 16 x výška 10 mm

 • Vysoce výkonné médium pro biologickou úpravu vody
 • Nejnovější struktura s optimální plochou pro rychlé osídlení > 800m2/m3
 • Nejnovější struktura s optimální chráněnou plochou 
 • Velmi vysoká mezerovitost > 85%
 • Složení materiálu pro optimální chování ve vodě
 • Plovoucí samovznášející typ s váhou pouze 120Kg/m3
 • S velmi nízkou tlakovou ztrátou
 • Optimální dávkování dle typu filtru a aplikace 15-65%
 • Účinnost nitrifikace gNH4-N/m3/den - 400-1.200
 • Účinnost oxidace gBOD5/m3/den - 2.000 - 10.000
 • Počet kusů do 1m3 - cca 260.000ks
 • Rozměr Ø 16 x výška 10mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtrační médium MBBR (Moving Bed Biofilm Reactor)

které je známé jako biofilmový reaktor s pohyblivým ložem, je moderní technologie a proces úpravy vody. Na rozdíl od většiny tradičních systémů čištění vod je MBBR vysoce účinný proces biologického čištění vody, který je založen na kombinaci biofilmových médií a bakterií například řady ANAMMOX. Tímto způsobem lze vodu upravovat v aerobním prostředí. MBBR je v současnosti nejlepším řešením pro úpravu vody pro vysoce odolné vodní systémy. Je to hlavně kvůli biologickému odstraňování dusíku (BNR), které využívá systémy MBBR, čímž se zlepšuje kvalita odpadních látek a zvyšuje se kapacita čištění bez dalšího nárůstu odpadů. 

Aplikace - Když přemýšlíte o použití MBBR, jednou z hlavních věcí, které byste měli mít na paměti, jsou výpočty návrhu MBBR. Různá zařízení budou mít různé konstrukční výpočty, protože charakteristiky vod se liší v závislosti na zdroji. To znamená, že musíte vzít v úvahu několik faktorů, abyste zajistili, že provedete správné konstrukční návrhy. Například školy nemají tolik odpadu BSK ve srovnání s továrnou. Kromě toho norma pro odpadní vody z domácností asi 300 PPM BSK.

Při provádění výpočtů návrhu MBBR byste si měli pamatovat také tři funkce nebo výpočty MBBR.

Tyto zahrnují:

 • Jednostupňové odstranění BSK
 • Dvoufázové odstranění BSK
 • Nitrifikace v samostatném stupni

 Tyto informace vám pomohou vypočítat nejlepší objem nádrže pro proces a požadavky na vzduch nebo kyslík, aby zde byl systém provzdušňování s hrubými bublinami. To vše by však mělo být založeno na charakteristikách nosiče, charakteristikách provzdušňovacího systému a charakteristikách vod.

Proces MBBR - důležitým faktorem v procesu (MBBR) je adekvátní kontakt mezi mikroorganismy navázanými na nosič a složkami ve vodě. Proces aerobního čištění lze použít k dosažení potřebného promíchání nosných prvků v reakční nádrži. Kvalita a vlastnosti biofilmu, který je vidět na povrchu nosiče, jsou ovlivněny nejen smykovými silami v nádrži, ale také zatížením a složkami znečišťujících látek ve vodě. Čím rychlejší a intenzivnější je růst biomasy, tím více jsou odpadní vody znečištěny biologicky odbouratelnými kontaminanty. Postup jejich instalace není složitý. Nosiče, které se nacházejí v reakční nádrži, mohou být vhodně přemísťovány čerpáním vody anaerobním procesem úpravy nebo použitím ponořených pomalu rotujících mixérů. V důsledku toho budou tenké, protože jsou chráněny před smykovými silami zevnitř pórů. Je však nezbytné mít na paměti, že kyslík potřebný pro aerobní biodegradační procesy a tenké biofilmy jsou klíčové pro optimální zásobení mikroorganismů substráty (odstranitelné polutanty a živiny). Problémy způsobené snížením účinnosti biodegradace jsou způsobeny především tloušťkou biofilmů, což má za následek zmenšení plochy aktivního nosiče. 

V praktickém provozu při nízkých teplotách (11°C) byly prokázány rychlosti nitrifikace až 1,2 gNH4-Nm-2d , zatímco rychlosti denitrifikace až 3,5 gNO3 N ekv byly hlášeny m -2 d -1 . V závislosti na potřebách předúpravy bude celková hydraulická retenční doba (HRT) MBBR pro odstranění N v rozmezí 3-5 hodin.

Bakterie Anammox pro AOB aerobní oxidaci amoniaku

Pro podporu růstu biofilmu se typicky používá MBBR filtrační médium s aktivní plochou okolo 500m2/m-3 , s obsahem 40 % objemu reaktoru. Přerušované provzdušňování podporující částečnou nitritaci a anammox reakce zajišťují hrubé bublinkové difuzory. Střídání aeračních/anoxických period omezuje akumulaci dusitanů a omezuje růst aerobních bakterií oxidujících dusitany. Koncentrace DO 3 mg/L-1 během provzdušňování je považována za vhodnou pro návrh a provoz, ale vyšším koncentracím se vyhneme, aby se zabránilo potenciálnímu růstu NOB a omezila se inhibice anammox . Mechanická míchadla zajišťují dobře promíchané podmínky během neprovzdušňování.  Účinnost odstraňování anorganického dusíku je obvykle v rozmezí 70-85 % a v teplotním rozmezí 25-30˚C. Minimální provozní teplota procesu je 20˚C, po které dochází k podstatnému zhoršení výkonu. U MBBR médií lze předpokládat návrhové zatížení 0,6 kg-N m-3 d-1.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mechanická filtrace
Záruka: Spotřební materiál
Hmotnost: 1 kg
EAN kód: 8594197903692

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: