Řasový filtr/reaktor ATB AR 250

Kód: 50005
Novinka Doporučujeme
Značka: ATB
17 990 Kč 17 990 Kč / 1 ks
Skladem

Vhodné pro objem systému do: 6000 l

Rozměry: 340 x 400 x 1100

Hmotnost: 7.00 kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řasový reaktor AR 250

Řasové reaktory ATB využívají k filtraci a zpracování živin makrořasy (konkrétně Chaetomorpha) Jedinečný design AR Reaktorů ATB zahrnuje inovativní světelný zdroj vlastní konstrukce, maximalizující účinnost distribuce světla v reaktoru. Technologie světelné tyče ze speciálního světlovodného materiálu udržuje LED diody v chodu mimo reaktor, čímž zajišťuje maximální přenos světla a životnost a zároveň odvádí teplo mimo vaše akvárium. LED diody jsou vybrány tak, aby dodávaly optimální světelné spektrum pro rychlý růst makrořas. Optimální distribuce a zpracování živin je zajištěna rovnoměrným průtokem vody přes makrořasu. Díky kulovému ventilu je možné průtok v reaktoru plynule řídit.

ATB AR reaktory mohou být umístěny i externě mimo filtraci a fungovat jako samostatný filtrační systém. Jsou konstruovány tak, aby nahradily dosavadní filtrační metody jako GFO (granulovaný oxid železitý), nitrátové reaktory, biopelety nebo dávkování uhlíku. AR reaktory dokážou to, co ostatní uvedené filtrační metody nenabízejí. Díky reversnímu světelnému cyklu, kdy je osvětlení akvária v noci vypnuté AR reaktor naopak zapnutý, zvyšují a v stabilizují Ph, které jinak v noci klesá, snižují koncentrací rozpuštěného CO2 a stabilizují množství rozpuštěného kyslíku ve vodě. AR reaktory ATB jsou jednoduché ale důmyslné konstrukce. Akvarista může snadno vyjmout světlo, které tvoří s průhledným víkem reaktoru jeden kus, aby zkontroloval vnitřek neprůhledné akrylové komory a zkontroloval růst makrořas.

Máte kalciový reaktor?

Víko ATB AR reaktoru je opatřeno portem pro připojení výstupu z Kalciového reaktoru. Voda, přiváděná z kalciového reaktoru se mísí s převážnou částí vody vstupující do AR reaktoru a navazuje kontakt s makrořasami. Ty vodu před vstupem do akvária zbaví přebytečného CO2 a fosfátu.

POZOR!!! Nepoužívejte AR reaktory v kombinaci s dávkování uhlíku, NO reaktory, biopeletovými reaktory, GFO (granulovaný oxid železitý) Jedná se o vzájemně si konkurující filtrační metody a řasa v rektoru by neprospívala.

Dop. čerpadlo - Sicce ADV 5.5, doporučený průtok: 4000 - 5000 l/h

Doplňkové parametry

Kategorie: Řasové reaktory
Záruka: 2 roky
EAN kód: 8594197901032

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: